Hlášení o počtu včelstev na ČMSCH, a.s., k 1.9.2022

Vážení kolegové a kolegyně,

opět se blíží termín 1.9.2022 pro povinné hlášení počtu včelstev na ČMSCH (které musí souhlasit poté s vyplněnou žádostí o dotaci 1.D). Kdo je registrován, může hlášení udělat on-line, ostatním přijde v těchto dnech dopis s již předvyplněným formulářem o posledním stavu, který je potřeba aktualizovat. Na tomto formuláři je uveden KÓD HLÁŠENÍ, kterým se lze přes web ČMSCH přihlásit a opět vyplnit Hlášení o počtu včelstev on-line a již nemusíte posílat dopis s hlášením zpět. V případě nejasností se na mě můžete obrátit a vyřešíme to společně. Hlášení on-line je možné až od 1.9.2022 do 15.9.2022 !!!

Odkaz na přihlášení: https://www.cmsch.cz/evidence-a-oznacovani-zvirat/vcely/

Jen pro informaci, komu nebude souhlasit aktuální Hlášení o počtu včelstev s dotací 1.D, nebude mu vyplacena dotace na včelstva. Naší ZO se to minulý rok netýkalo, čímž i děkuji za pečlivé vyplnění formulářů. Kopii hlášení můžete posílat emailem společně s formulářem k dotaci 1.D nebo předat dle zvyklostí papírovou formou např. do cukrárny v Hostomicích.

Děkuji.

Martin Kareš, jednatel ZO Hostomice

tel. 724322483

Monitoringu úspěšnosti zimování včelstev. Možnost vyplnění dotazníku

Dopis včelařským spolkům

Jaro je opět tady a s ním již IX. ročník COLOSS: Monitoringu úspěšnosti zimování včelstev

Toto dotazníkové šetření provádíme každoročně mezi chovateli včel v ČR. Letošní dotazník je již otevřen a čeká na Vaše vyplnění na této adrese do 30. dubna 2022

Dotazník se skládá z necelých 40 otázek, nutné je ale vyplnit ty červeně označené, ostatní už jsou dobrovolné, budeme však rádi, když nám je také zodpovíte. 

Dosavadní výsledky či články s tipy pro včelařskou praxi naleznete na www.coloss.cz:

Zaznamenávejte s námi ztráty včelstev i trendy českého včelařství! I letos na jaře vyplňte již tradiční COLOSS dotazník, čas je do konce dubna 2022! A pozvěte k jeho vyplnění i další včelařky či včelaře.

Prosíme, rozšiřte informaci o letošním monitoringu mezi včelaře ve svém spolku, organizaci a další včelaře. Dopis můžete jednoduše přeposlat, vyvěsit na web Vašeho spolku nebo jej vložit do spolkového zpravodaje. Informaci o probíhajícím monitoringu naleznete i na webu ČSV.

Nabídka umístění včelstev, sad Lochovice

Dobrý den, 

máme v Lochovicích nevyužívaný bývalý sad a napadlo nás, zda by jej včelaři nechtěli využít pro chov včel. Nabízíme Vám jej k umístění úlů. Sad bychom upravili dle dohody. Chtěli bychom, aby byl sad využívaný. Můžete předat nabídku i jiným včelařům v okolí.

Děkuji.

S pozdravem

J. Foltánková

737 939 622 

Vyplacení dotace 1.D včely za rok 2021

Vážení kolegové a kolegyně,

vyplacení dotace 1.D za včelstva za rok 2021 bude ve čtvrtek 3.2.2022 od 17:30h v restauraci U Frajerů v Hostomicích. 

Zároveň připomínám do konce ledna je nutné odevzdat vzorek měli od včel, místa jako každý rok.

S přátelským pozdravem za vedení ZO Hostomice Martin Kareš, jednatel, tel. 724322483

Akce Hrr na mor 2022

Vážení přátelé včelaři ze Středočeského kraje

Po roční odmlce v důsledku krajských voleb na podzim 2020 a pandemie COVIDu 19 se na přání řady jednotlivých včelařů i včelařských spolků vracíme s oblíbeným projektem Hrr na mor.

Okolnosti zmíněné výše přinesly řadu změn do našich životů a ne všechny byly nebo jsou negativní.

Například, změny v zastupitelstvu Středočeského kraje se odrazily ve vstřícnosti, s jakou se nové politické vedení Krajského úřadu staví k podpoře středočeských včelařů. Realizační tým projektu Hrr na mor získal historicky největší dotaci na realizaci 4. ročníku kampaně zaměřené na osvětu a potíraní MVP v kraji. Díky ní budeme moci vyšetřit doposud nejvyšší počet vzorků a současně nabídnout řadu novinek, které mj. zjednoduší a zefektivní administraci sběru vzorků. Vaše zapojení do kampaně tak bude ještě snadnější než v minulosti.

Kampaň bude oficiálně spuštěna 1. února 2022. Ve druhé polovině ledna dostanete do vašich schránek dopisy s detailními instrukcemi, jak si nechat vyšetřit směsný vzorek měli na MVP v rámci kampaně Hrr na mor 2022. Ten si můžete připravit už nyní. Až budete ometat podložky po posledním ošetření včelstev proti varroáze, smetenou měl dobře usušte a uschovejte v suchu a chladu až do doby, kdy bude čas ke zpracování a odevzdání vzorku na vyšetření.

Sběr vzorků prostřednictvím Sběrných míst dozná jen malé změny k lepšímu. Stejně jako
v předcházejících ročnících také budete mít možnost objednání Individuálního protokolu za příplatek. Opět budete mít k dispozici Poradnu MVP, která bude připravena odpovědět na všechny vaše dotazy související s kampaní a MVP. Aktuální informace najdete jako vždy na stránkách www.hrrnamor.cz. , které budou v novém kabátě spuštěny 7. ledna 2022.

Těšíme se na vaše aktivní zapojení do kampaně Hrr na mor 2022.

Realizační tým kampaně Hrr na mor 2022

Dana Belušová Martin Kamler Rosťa Ovčarik

Preventivní a osvětovou kampaň Hrr na mor 2022 finančně podporujepage1image43992576page1image41880624

PF 2022

Do nového roku plného dvojek vám přejeme pevné zdraví, hodně úspěchů,

radosti při práci se včelkami a celkově klid, pohodu a ať se vše daří.

vedení ZO Hostomice

Pozvánka na výroční schůzi ČSV ZO Hostomice

Pozvánka na výroční schůzi ČSV

ZO Hostomice

která se koná ve čtvrtek 11.11. 2021 v 18h v restauraci U Frajerů v Hostomicích.

Program:

 Zahájení, zpráva o činnosti za uplynulý rok 2020, zpráva pokladní

                   zpráva hospodáře, plán činnosti, rozpočet, diskuse, závěr   

                                                Srdečně zve výbor ZO Hostomice